MIRAS

چگونه شرکت های Pre-IPO را برای سرمایه گذاری به درستی انتخاب کنیم؟ بازده بیشتر، ریسک کمتر.

بازده بالاتر ، ریسک پایین تر.

یش از عرضه اولیه سهام یکی از سودآورترین ابزارهای موجود در بازار سهام است. به طور معمول، اصطلاح Pre-IPO به شرکت هایی اطلاق می شود که قبلا چندین دور بزرگ تامین مالی را جذب کرده اند و در حال نزدیک شدن به عرضه اولیه خود هستند.

اینها سرمایه گذاری های واقعی هستند. شما یک شرکت خصوصی را خریداری می کنید و هر بار که ارزش آن افزایش می یابد، درآمد کسب می کنید. به عنوان مثال، اگر یک شرکت یک دور سرمایه گذاری موفق داشته باشد (که می تواند چندین بار در سال اتفاق بیفتد)، ارزش کلی کسب و کار و در نتیجه سهام شما افزایش می یابد.

  •  فقط بازده سرمایه گذاری های خطرپذیر را در نظر بگیرید. در دورهای اولیه، سهام خدمات معروف اجاره ملک، Airbnb، هر کدام با قیمت 0.02 دلار قابل خریداری بود. اما در دورهای بعدی، سهام این شرکت به قیمت 105 دلار معامله شد که بیش از 5000 درصد بازدهی دارد.
  • مثال عالی دیگر، توسعه دهنده راه حل های ابری، Snowflake است. زمانی که شرکت خصوصی بود، می شد سهام را با 15 دلار خریداری کرد. اما وقتی شرکت سهامی عام شد، قیمت سهام در روز اول معاملات به 250 دلار افزایش یافت. سرمایه گذارانی که پول خود را در مرحله قبل از عرضه اولیه سهام قرار دادند، بیش از 16 برابر سرمایه خود را افزایش دادند.

اینها فقط چند نمونه از سرمایه گذاری هستند. اکنون سهام Pre-IPO در متاتریدر موجود است و حتی با سرمایه اندک نیز می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید. این بازار در حال حاضر نه تنها برای سرمایه گذاران حرفه ای بزرگ، بلکه برای معامله گرانی نیز قابل دسترسی است که می توانند سعی کنند بهترین شرکت ها را در بازار سرمایه گذاری انتخاب کنند و صدها درصد سود کسب کنند.

از این رو نکات مختلفی را برای شما آماده کرده ایم که چگونه شرکت های Pre-IPO را به درستی انتخاب کنید.

  1. سهام شرکت هایی را انتخاب کنید که دارای ارزش بازار بزرگ، با هدف علامت گذاری 1 میلیارد دلار هستند. به چنین استارتاپ هایی یونیکورن می گویند. اولاً، چنین ارزش گذاری بالایی از عملکرد شرکت و اعتماد سرمایه گذاران صحبت می کند. ثانیاً، هر چه تجارت بزرگتر باشد، پایدارتر است. عوامل خطر کوچک دیگر تأثیر قابل توجهی بر آن ندارند. و ثالثاً، اگر شرکت قبلاً توانسته است چندین دور موفقیت آمیز تأمین مالی را انجام دهد، پس چرا در آینده نمی تواند این کار را انجام دهد؟
  2. به وجوهی که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند توجه کنید. نظر متخصصان استدلال خوبی است. میتوانید از خدمات تخصصی برای سرمایه ‌گذاری خطر پذیر، مانند Crunchbase یا Pitchbook استفاده کنید تا بدانید چه کسی زودتر در شرکت پول سرمایه ‌گذاری کرده است. اگر اینها صندوق های موفق با تعداد زیادی سرمایه گذاری سودآور در گذشته هستند، می توانید از آنها پیروی کنید.
  3. نه تنها شرکت، بلکه اندازه بازاری که در آن فعالیت می کند را نیز ارزیابی کنید. اگر در مورد خودروهای الکتریکی، انرژی سبز، هوش مصنوعی و سایر بازارهایی با پتانسیل رشد خوب صحبت می کنیم، ابتدا باید شرکت های این بازارها را در نظر گرفت. در آینده که این بازار رشد کند، همه شرکت های داخل آن سود می کنند. همانطور که می گویند، «جزر و مد همه قایق ها را بالا می برد.»
  4. به بنیانگذاران توجه کنید. شما در یک تجارت سرمایه گذاری می کنید، بنابراین باید بدانید چه کسی آن را رهبری می کند. این مردم چه کسانی هستند؟ چه تجربه و مهارتی دارند؟ پیشینه آنها چیست؟ آیا آنها تجربه راه اندازی استارت آپ های موفق را در گذشته داشته اند؟
  5. تنوع بخشی. قانون «همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید» در بازار قبل از عرضه اولیه نیز بسیار خوب عمل می کند. فقط رو یک شرکت سرمایه گذاری نکنید. هنگامی که شما یک سبد متوازن از شرکت های مختلف دارید که در بخش های مختلف کار می کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که صدها درصد سود برای شما به ارمغان بیاورد.

این قوانین ساده به شما کمک می کند تا به میزان قابل توجهی خطرات سرمایه گذاری خطرپذیر را کاهش دهید. و مهمتر از همه، آنها به شما کمک می کنند تا سهام شرکت های آینده دار Pre-IPO را بهتر انتخاب کنید و از فرصت های این بازار به طور کامل استفاده کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، Pre-IPO در حال حاضر در متاتریدر موجود است. می‌توانید همین الان وارد ترمینال شوید، به لیست شرکت‌های موجود نگاه کنید و شرکت‌هایی را انتخاب کنید که به رشد آینده‌شان اعتقاد دارید. اولین سرمایه‌گذاری خطرپذیر خود را همین امروز انجام دهید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو