MIRAS

چگونه یک سرمایه گذار خصوصی می تواند در IPO شرکت کند؟

IPO (عرضه اولیه سهام) فرآیندی است که یک شرکت با فروش بخشی از سهام خود به گروهی نامحدود از سرمایه گذاران و افزایش سرمایه برای توسعه بیشتر، به صورت عمومی در می آید. با این حال، IPO ها نه تنها برای شرکت، بلکه برای سرمایه گذاران نیز مفید هستند. معمولا، سهام در IPO می تواند ده ها یا حتی صدها درصد در روز اول معاملات رشد کند. سرمایه گذارانی که در IPO شرکت می کنند می توانند سرمایه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در اینجا چند نمونه وجود دارد:

● اخیراً سرویس معروف اجاره ملک، Airbnb، IPO انجام داد. در روز اول معاملات، سهام آن 112.78 درصد و در پایان دوره قفل، درآمد سرمایه گذارانی که در عرضه اولیه سهام شرکت کردند، 194 درصد افزایش یافت. این فقط یک معامله است.

● مثال دیگری که اغلب ذکر می شود، توسعه دهنده نرم افزار لینوکس است. در روز اول معاملات سهام آن 737 درصد افزایش یافت.

نمونه های زیادی از این دست وجود دارد و شرکت در یک IPO می تواند بازده بسیار بالایی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد. بنابراین، بیایید با هم بفهمیم که چگونه سرمایه گذاران خصوصی می توانند در یک IPO شرکت کنند.

در واقع، همه کارگزاران سهام نمی توانند دسترسی مشتریان را به خرید سهام در عرضه اولیه فراهم کنند. بسیاری از کارگزاران به سادگی چنین قابلیت هایی ندارند، در حالی که در موارد دیگر محدودیت های زیادی در حوزه قضایی، وضعیت سرمایه گذار، اندازه سرمایه و غیره وجود دارد. به طور کلی، برای یک معامله گر با سرمایه اندک، شرکت در IPO از طریق کارگزار بورس در دسترس نیست. با این حال، اکنون سرمایه‌گذاری‌های IPO مستقیماً در ترمینال معاملاتی شما در دسترس هستند. می‌توانید همین الان به کابین شخصی خود مراجعه نمایید  و فهرست شرکت‌های موجود برای سرمایه‌گذاری را بررسی کنید.

we have to change this part after our terminal be ready

چگونه یک سرمایه گذار خصوصی می تواند در یک IPO در 3 مرحله شرکت کند:

مرحله اول : شرکتی را برای IPO انتخاب کنید که می خواهید در آن شرکت کنید. می توانید این کار را در تب “دارایی”(ASSETS) انجام دهید. نمودار را باز کنید.

مرحله 2: ثبت سفارش برای شرکت. همانطور که می بینید، نمودار IPO با نمودارهای آشنای جفت ارز یا دارایی های CFD متفاوت است. این یک خط صاف با قیمت ثابت است. این قیمتی است که شرکت قصد دارد سهام را در زمان عرضه در بورس به فروش برساند. فقط با این قیمت میتوانید سفارش بدید نمی توانید قیمت سفارش متفاوتی را در منوی تنظیمات سفارش تنظیم کنید. تعداد سهامی که می خواهید در IPO بخرید را مشخص کنید.

مرحله 3: منتظر روز عرضه اولیه باشید. در روز عرضه اولیه، قیمت به شدت تغییر خواهد کرد. همانطور که در بالا ذکر شد، افزایش می تواند در روز اول به صدها درصد برسد. اگر امید بخش ترین IPO را به درستی انتخاب کنید، می توانید سرمایه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

پس از روز IPO، باید منتظر پایان دوره قفل باشید (در این دوره نمی توانید سهام را -معمولاً سه ماه- بفروشید). پس از این، می توانید از قبل نتیجه را اصلاح کنید.

از این فرصت استفاده کنید. اکنون می توانید مانند سرمایه گذاران حرفه ای در IPO های شرکت های بزرگ جهانی شرکت کنید. و همه اینها از طریق پلتفرم راحت و آشنا متاتریدر انجام می شود.

پخش ویدیو
پخش ویدیو