MIRAS

5 پلتفرم برتر برای سرمایه گذاران 

سرمایه گذاری های مخاطره آمیز (venture) بدون سرمایه هنگفت برای معامله گران عادی قابل دسترس تر می شود. قبلاً فقط صندوق ‌های حرفه ‌ای بزرگ می ‌توانستند در دورهای سرمایه‌ گذاری خصوصی در استارت‌ آپ‌ها شرکت کنند، اما اکنون این فرصت در ترمینال معاملاتی کارگزاری شما در دسترس است.

ما در مورد Pre-IPO صحبت می کنیم. اینها سهام شرکت های بزرگ جهانی هستند که در مراحل پایانی تامین مالی هستند. به عنوان مثال، در میان شرکت های Pre-IPO، شناخته شده ترین آنها عبارتند از: SpaceX، Revolut، Thrasio، Klarna، و بسیاری دیگر.

این شرکت ها هنوز در بورس معامله نمی شوند. اینها سرمایه گذاری های واقعی هستند. شما می توانید سهام شرکت های خصوصی را خریداری کنید و از رشد ارزش گذاری کسب و کار آن ها کسب درآمد کنید. این یک دارایی جدید برای معامله گران است، بنابراین ما در حال به اشتراک گذاشتن هک های زندگی در مورد چگونگی سرمایه گذاری موفقیت آمیز در شرکت های Pre-IPO هستیم.

در این مقاله در مورد چند شرکت مهمی که میتوانید از طریق آن ها تحقیقات خود را جهت بررسی  در رابطه با سرمایه گذاری های خود انجام دهید صحبت خواهیم کرد.

1. Crunchbase

این یک پلتفرم اطلاعاتی مناسب است که اطلاعات دقیق در مورد استارتاپ ها را جمع آوری می کند:

● اطلاعات شرکت

● ارزیابی فعلی کسب و کار

● تاریخچه دورهای تامین مالی

● اطلاعات در مورد سرمایه گذارانی که پول در شرکت سرمایه گذاری کرده اند

● اطلاعات خبری درباره سازمان

و بیشتر. Crunchbase یک سرویس جامع است که به جستجوی راحت اطلاعات به روز در مورد شرکت های جالب کمک می کند.

2. Pitchbook

رقیب اصلی .Crunchbase  Pitchbook به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی اطلاعات شرکت های جالب را مرتب کنند. این پلتفرم همچنین دارای یک سرویس جستجوی مناسب برای استارت آپ های مورد نظر بر اساس معیارهایی مانند ارزش گذاری، دارایی ها، بدهی ها، درآمدها و سایر متغیر ها است.

علاوه بر عملکرد اصلی، اشتراک اخبار و مطالب تحلیلی نیز وجود دارد.

3. Mattermark

سرمایه گذاران عمدتاً از این پلتفرم به عنوان ابزاری برای نظارت بر شرکت های جالب استفاده می کنند. Mattermark تمام اطلاعات عمومی در مورد کسب و کار را جمع آوری می کند٫ داده ها را از پلتفرم های اطلاعاتی (Crunchbase، AngelList) ، انتشارات خبری، مطالب تحلیلی، گزارش های کمیسیون اوراق بهادار، شبکه های اجتماعی و سایر منابع جمع آوری می کند.

Mattermark تیم خود را از متخصصانی دارد که داده های دریافتی را برای قابلیت اطمینان تأیید می کنند. اطلاعات مربوط به شرکت های ردیابی شده در گزارش های راحت و بصری جمع آوری شده و برای کاربر ارسال می شود. به محض اینکه اتفاقی با یک شرکت مورد علاقه شما بیفتد، بلافاصله یک اعلان به روشی راحت دریافت خواهید کرد.

4. CB Insights

CB Insights یک پلتفرم تحلیلی بزرگ است که امکان تجزیه و تحلیل دقیق صنایع، روند بازار و شرکت های پیشرو در حوزه های خاص را فراهم می کند. خدمات CB Insights توسط بازیگران اصلی در بازار سرمایه گذاری مانند Sequoia Capital، Salesforce Ventures، Castrol InnoVentures و همچنین بزرگترین نشریات اقتصادی جهان مانند بلومبرگ، نیویورک تایمز، و وال استریت ژورنال استفاده می شود. CB Insights نه تنها اطلاعات مربوط به شرکت‌ های خصوصی جالب را جمع‌ آوری میکند، بلکه تحقیقات خود را نیز انجام میدهد، که میتواند نه تنها برای مبتدیان، بلکه برای سرمایه‌ گذاران با تجربه نیز مفید باشد.

5. Similar Web

Similar Web یک ابزار مفید برای تجزیه و تحلیل وب سرویس ها و برنامه های کاربردی است. با Similar Web، میتوانید داده ‌های مستقلی از مخاطبان واقعی یک شرکت، از جمله تعداد بازدیدها و حجم ترافیک، جنسیت، سن، و موقعیت جغرافیایی مخاطبان، منابع ارجاع و اطلاعات رقبا به دست آورید. از این داده ها می توان برای ارزیابی محبوبیت برنامه ها و خدمات وب و همچنین سهم بازار آنها استفاده کرد. یک ابزار کمکی عالی برای به دست آوردن اطلاعات اضافی در مورد یک شرکت است.

استفاده از خدمات تخصصی برای سرمایه گذاران مخاطره آمیز به شما کمک می کند تا اطلاعات ارزشمندی در مورد شرکت های آینده دار داشته باشید. سرمایه گذاری در شرکت های Pre-IPO قبلا فقط در اختیار صندوق های سرمایه گذاری بزرگ با سرمایه قابل توجه بود. اکنون خرید سهام شرکت های بزرگ خصوصی نیز در اختیار معامله گران قرار گرفته است. برای رقابت با حرفه ای ها، باید به عنوان یک سرمایه گذار حرفه ای به موضوع نگاه کنید. پلتفرم هایی که در مقاله توضیح داده شده است به شما کمک می کند امیدوار کننده ترین ایده های سرمایه گذاری را پیدا کنید. امروز اولین معاملات خود را با سهام شرکت قبل از عرضه اولیه سهام انجام دهید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو