MIRAS

سوالات متداول

سوال‌ خود را انتخاب کنید

دسته‌بندی موردنظر خود را انتخاب کنید

مبلغ پایه برای ورود به معاملات برای کاربران جدید میراس و کاربرانی که بیشتر از پنج معامله باز کرده‌اند، برابر با 1500 دلار است. 

سرمایه‌گذاران و کاربرانی که جزو اولین کاربران محسوب نمی‌شوند ولی معاملاتی که باز کرده‌اند کمتر از 5 معامله است، مبلغ پایه‌ای ورود 2000 دلار را باید بپردازند. 

 

نکته مهم: قیمت پایه‌ای 1500 دلار برای تمامی محصولات سرمایه‌گذاری موجود در میراس در دسترس نیست؛ قیمت و جزئیات ورود پایه متعلق به هر پیشنهاد سرمایه‌گذاری، به صورت جداگانه درج شده است. 

معمولاً برای فروش اوراق بهادار از طریق میراس، کارمزد فقط یک بار دریافت می‌شود که مقدار آن بستگی به حجم سرمایه‌گذاری دارد.

 

مثلا هنگام سرمایه‌گذاری تا سقف 500000 دلار، کمیسیونی به میزان 5٪ دریافت می‌شود.

از 500 هزار دلار تا 1 میلیون دلار سرمایه‌گذاری- 4٪؛ و از 1 میلیون دلار به بالا – 3٪ کمیسیون دریافت می‌شود. 

 

به عنوان مثال، در سرمایه‌گذاری 50000 دلاری، کمیسیون دریافتی 5 درصد است، بنابراین باید 52500 دلار سپرده‌گذاری کنید. ساختار پاداش برای همه سرمایه گذاران یکسان باقی می ماند.

شما هم می‌توانید به صورت مستقیم در یک شرکت سرمایه‌گذاری کنید، هم می‌توانید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کنید.

می‌توانید از میان این دو امکان، گزینه‌ای را انتخاب کنید که مناسب شماست. 

 

صندوق سرمایه‌گذاری

 

سرمایه‌گذاران از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دارایی‌های یک شرکت خاص دسترسی پیدا می‌کنند. در این حالت، سرمایه‌گذار به عنوان شریک در مالکیت کسری از سهام (نه اختیار معامله) عمل می‌کند.

 

صندوق اعتماد مشتری 

 

همانطور که ذکر شد، سرمایه‌گذار نیز به عنوان یک شریک کسری عمل می‌کند، فقط در این حالت صندوق به صورت انفرادی برای مشتری مدیریت می‌شود.

خرید مستقیم سهام

 سرمایه‌گذاران به صورت مستقیم صاحب و دارنده سهام هستند. 

طبق مقررات قانونی، سرمایه‌گذار نمی‌تواند قبل از عضویت در بستر سرمایه‌گذاری، هیچ پیشنهادی را مشاهده کند. بنابراین، اطلاعات کاربری شما باید تأیید شود، حساب خود را افتتاح کنید و همراه با کارشناس پشتیبانی خود یک پرونده کاربری بسازید، کارشناس اختصاص داده شده به شما می‌تواند در مورد هر سوالی که برایتان پیش می‌آید، کمکتان کند. 

 

در چنین شرایطی سرمایه‌گذار امکان جستجوی شرکت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری را دارد ومی‌تواند مبلغ پیشنهادی خود را برای خرید سهام ثبت کند. اگر فرصت سرمایه‌گذاری برای سفارش مورد نظر او فراهم شد، این موضوع طی پیامی به سرمایه‌گذار اطلاع داده می‌شود.

در بیشتر موارد، سرمایه‌گذاران میراس سهمی  را در صندوقی که شامل سهام یک یا چند شرکت است، به دست می آورند. این مالکیت غیرمستقیم سهام است اما یک مشارکت با مسئولیت محدود در صندوقی است که مالک سهام است. در چنین مشارکتی سرمایه‌گذار مالک سهام است و سهام‌دار، اما اختیار معامله ندارد. 

 

میراس به عنوان یکی از(اعضای هیئت‌ مدیره) این صندوق فعالیت می‌کند و نامش در جدول سرمایه شرکتی که سهام آن در حال تملک است، می‌آید. 

 

اما همانطور که در پاسخ به سوالات پیشین مطرح شد، در پلتفرم میراس می‌توانید اوراق بهادار جداگانه را خارج از صندوق هم خریداری کنید. در این صورت، شما مالک اوراق بهادار خواهید بود و می‌توانید پس از عمومی شدن شرکت، آنها را به سپرده‌گذاری خود منتقل کنید. جهت اطلاع از امکان خریداری مستقیم سهام هر شرکت با کارشناسان میراس ارتباط برقرار کنید.  روش سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی است، قبل از اینکه عمومی شوند!

 

برخلاف شرکت در یک IPO،که سرمایه‌گذاران سهام را در روز عرضه در بورس دریافت می‌کنند، در یک Pre-IPO شما می‌توانید بخشی از شرکت را حتی قبل از عرضه عمومی آن خریداری کنید. 

Pre-IPO سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی است که در آخرین مراحل تامین مالی بوده و در حال برنامه‌ریزی برای عرضه اولیه سهام خود و IPO شدن هستند.

فروشندگان سهام در چنین روشی، معمولاً کارمندان فعلی و سابق، سرمایه‌گذاران اولیه و مشاوران شرکت هستند. اغلب در Pre-IPO تنها بخشی از دارایی شرکت فروخته می‌شود.

بله، شما می‌توانید سهام را مستقیماً از طریق میراس خریداری کنید. با این حال، چنین سرمایه‌گذاری معمولاً بسته به شرکت خاص، سرمایه‌گذاری با رقمی قابل توجه مثلا 1 میلیون دلار یا بیشتر است؛ دلیل این مساله این است که سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی در مرحله Pre-IPO دشوارتر از خرید در بورس است.

 

علاوه بر این‌، اگر بخواهید به صورت شخصی اقدام به خرید سهام این شرکت‌ها کنید، باید هر معامله را از طریق شرکت دارنده سهام انجام دهید. این امر مستلزم تهیه و ارائه اسناد بسیار و رعایت قوانینی است که توسط رگولاتورها و شرکت‌ها ایجاد شده است؛ برای همین بهتر است تمام معاملات را از طریق یک شخص حقوقی انجام دهید تا زحمت چنین کارهایی را از روی دوش خود بردارید.پلتفرم میراس جهانی است؛ بنابراین هر سرمایه‌گذار از هر جا در دنیا حتی ایران، می‌تواند از آن استفاده کند. تنها کافیست هر سرمایه‌گذار بین‌المللی فرم مناسب را پر کند، یک کپی از گذرنامه و مدرک گواهی صحت محل اقامت به ما ارائه دهد.

ما معیار ارزیابی را آخرین دور تأمین مالی شرکت در نظر می‌گیریم و مواردی مثل ارزش سهام، اطلاعات عمومی، پیش‌بینی میزان درخواست سرمایه‌گذاران برای خرید سهام، تاریخچه قیمت و موارد دیگر را نسبت به آن می‌سنجیم.  میراس معمولاً برای تعیین قیمت هر فرصت سرمایه‌گذاری با فروشندگان آن سهام همکاری می‌کند. 

 

بازار Pre-IPO شفافیت بازار عرضه عمومی را ندارد؛ به طور مثال در این مرحله گزارش مالی یا سندی برای ارائه به سرمایه‌گذار وجود ندارد. بنابراین، برای ارزیابی فرصت سرمایه‌گذاری، هرگونه اطلاعاتی که موجود است را مثل اطلاعات در دسترس عموم و نتایج اخیر حسابرسی جامع سرمایه‌گذاران شرکت، استفاده می‌کنیم. 

وقتی از شما، سیگنالی برای سرمایه‌گذاری در سهام شرکتی دریافت می‌کنیم، در صورتی که به سهام آن شرکت‌ها دسترسی داشته باشیم، با اطمینان بیشتری فرآیند خرید را آغاز می‌کنیم و به محض وجود تقاضای کافی برای خرید، کار بر روی آن پیشنهاد را شروع می‌کنیم.

 

دریافت این پیشنهادها و گزارش‌های مربوط به علاقه‌مندی شما برای سرمایه‌گذاری در محصولی خاص، به ما کمک می‎کند تا کار بر روی فرصت‌های سرمایه‌گذاری را اولویت‌بندی کنیم و بر آن اساس، فروشندگان سهام را انتخاب کنیم. 

 

نکته: درخواست‌ها به صورت روزانه بررسی می‌شوند، پس پیشنهاد می‌کنیم، همیشه آنها را به روز نگه دارید.